Lastikli Çarşaf: İyi Bir Gece Uykusu İçin

Kaliteli bir gece uykusu için şilteler ve karyola kadar nevresimler de büyük önem taşır. Nevresimin yapımında kullanılan kumaş iyi bir his bırakıyorsa ve çarşafları rahatsız edici bir şekilde kırışmıyorsa sabahları uykunuzdan yenilenmiş bir şekilde kalkarsınız. Bunu sağlayan en önemli etkenlerden bir tanesi de lastikli çarşaflardır. Elastik malzemeleri sayesinde yatağın üzerinde pürüzsüz bir şekilde sabit kalırlar ve kaymazlar. Farklı ebatlarda bulunan lastik çarşaflar sayesinde çift kişilik baza yataklarından bebek yatağına kadar her model için lastikli çarşaf modelleri bulabilirsiniz.
Lastikli Pazen Çarşaf, Çift Boy, Mavi
549,00TL
Lastikli Pazen Çarşaf, Normal Boy, Mavi
349,00TL
Perkal Lastikli Çarşaf, Normal Boy
449,00TL

Çarşaf Takımı ve Doğru Boyut Seçimi

Lastikli çarşaf seçiminde en çok önem verilmesi gereken nokta boyuttur. Elastik bir çarşafın avantajlarını yalnızca yatağınıza tam olarak oturduğunda görebilirsiniz. Küçük gelirse çarşafı yerleştirmekte zorlanırsınız ve kolayca çıkar, büyük lastikli çarşaflar ise kolayca kırışabilir. Ebatlar konusunda emin değilseniz yatağınızı ölçerek doğru boyutu seçebilirsiniz. Ayrıca kalın yataklar için yalnızca uzunluk ve genişlik değil aynı zamanda da “ekstra yüksek” ve “büyük boy” göstergelerine de dikkat etmelisiniz. Bu ibareleri taşıyan lastikli çarşaf modelleri yüksek yataklar için özel tasarlanmıştır. İnce yataklar içinse ayrıca dizayn edilmiş lastikli çarşaflar bulunabilir.
Lastikli Çarşaf Materyallerier eine Matratze gezogen.

Lastikli Çarşaf Materyalleri

Jarse isimli pamuklu kumaştan üretilen çarşaflar en popüler modeller arasında yerlerini alır. Pamuklu çarşaf modellerinde doğallık cildinizde hoş bir his yaratır. İçine karıştırılan elastik liflerse çarşafın şeklini korumasına yardımcı olur. Rahatına düşkünler için pürüzlü havlu kumaşlar saten lastikli çarşafların aksine serinletici bir etkiye sahiptir. Mikrofiber materyalleri polyester ve havlu kumaştan oluşmuştur. İnce dokuması sayesinde çabuk kurur, alerjisi olanlar için ideal hale gelir. Bu ince dokuma perkal lastikli çarşafların önemli bir özelliğidir. Pamuklu oluşuyla yaz ayları için iyi bir tercihtir. Terleme sorunu olanlar ise nemi iyi emdiği için keten çarşaflardan yana seçimlerini yapabilirler.
Su yatakları için özel lastikli çarşaf modelleri var mıdır?

Su yatakları için özel lastikli çarşaf modelleri var mıdır?

Su yatağı sahiplerinin en çok merak ettikleri şeylerden biri de özel su geçirmez çarşaf gerekip gerekmeyeceğidir. Oysa ki durum tam tersidir, normal lastikli çarşaf modelleri, belki de battal boy olanları tercih edilir. Su geçirmez çarşafların ana kullanım amacı ise inkontinans yaşayan insanlara konfor sunmaktır. Özellikle de akrabalarını evlerinde misafir edenler için nem koruması sunan bu çarşaflar büyük beğeni toplar. Taban tarafa takılan bu çarşaflar yatağınızı her zaman temiz tutar.

Bebek karyolası ve çift kişilik yataklara uygun modeller

Çocuklar için üretilen lastik çarşaflar daha küçük ebatlara sahiptir. En yaygın olanlar 60x120cm boyutları olanlardır. 2’li paketlerde satılan bu çarşaflar çok daha ekonomik olurlar ve bez değiştirme aksiliklerinde asla çarşafsız kalmazsınız. İkiz yataklar için aradaki çatlağı gizlemek önemlidir, bu yüzden çift kişilik çarşaf kullanmak akıllıca olacaktır.
Bebek karyolası ve çift kişilik yataklara uygun modeller