Banyo Mobilyaları: En Küçük Alanda Bile Rahat Mobilyalar

Banyoda hem günlük kişisel hijyenimiz ile ilgilenir hem de rahatlarız. Rahat hissetmek için işlevsel ve aynı zamanda sevimli bir ortam oluşturmak önemlidir. Bu yüzden banyo mobilyaları, kozmetik ürünleri, banyo malzemeleri, havlular, saç kurutma makinesi ve tıraş bıçağı gibi eşyalar için yeterli depolama alanı sağlamalıdır; çünkü duvar dolabında veya alt dolapta uzun süre aradığını bulamamak kadar can sıkıcı bir şey yoktur. Şık ve rahat bir görünüm, uzun bir banyo veya peeling ardından yapılan yüz maskesi için çok hoş bir atmosfer yaratır.
-16 %
Banyo Dolabı "Eklund"
3.599,00TL
2.999,00TL

Tek Bir Kalıptan Çıkmışçasına: Banyo Mobilya Setleri

Banyolarda, temel olarak sadece birkaç parça mobilya bulundurulması nedeniyle, mobilyaların uyumlu bir görünüm oluşturmaları çok önemlidir. Bunun en kolay çözümü, banyo seti tercih etmek olabilir. Örneğin bir banyo setinde lavabo, aynalı dolap, boy dolabı ve banyo rafları aynı tasarıma sahiptir. Özellikle geniş odalar için, bu tür banyo mobilyaları uygundur. Mobilyaların birbirlerine olan uyumu, hoş bir görünüm sağlar. Banyo mobilyası seçerken klasik beyaz veya gri tonlarında seçimler yapabilir, yaşam alanınızın dekoruna uyacak şekilde banyonuzu tasarlayabilirsiniz.

Banyonuz İçin Modern veya Naturel Stiller

Tercihiniz göze çarpan bir tasarım ama zarif bir görünümden yanaysa, parlak ön cepheye sahip banyo mobilyaları sizin için idealdir. Aynalar, metaller ve cam yapı elemanları, bu tür banyo mobilyaların modern karakterini öne çıkarır. Ahşap görünümlü banyo mobilyaları ise içinizi ısıtan bir konfora sahiptir. Bambular doğal bir etki yaratırken, meşe banyo mobilyaları rustik vurgular oluşturur. Renk seçimi yapılırken oda ne kadar küçük olursa, banyo mobilyalarının rengi de bir o kadar açık olmalıdır. Örneğin beyaz ahşap banyo mobilyaları sayesinde misafir tuvaletiniz çok daha geniş görünebilir.

Dar Alanlar İçin Banyo Mobilyaları

Dar bir alana veya eğimli tavanlara sahip banyolarda, mevcut alandan en iyi şekilde istifade etmek önemlidir. Dar, uzun bir banyo mobilyası, dikeyine alanı tam olarak kullanırken, alçak banyo dolapları, şifonyerler ve raflar eğimli alanlara daha iyi uyum sağlar. Tekerlekli banyo mobilyaları ise yerden tasarruf sağlar, kapının arkasına veya bir girintiye yerleştirilebilir ve gerektiğinde lavaboya veya küvete kolayca itilebilir. Örneğin, yerden tasarruf edecek bir şekilde düzen oluşturarak bebeğinizin banyo malzemelerini küvetin yanında el altında bulundurabilirsiniz.

Banyo İçin Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Banyo mobilyası söz konusu olduğunda, satın almadan önce mekanınızı tam olarak ölçmek çok önemlidir; çünkü göz önünde bulundurmanız gereken su bağlantıları, boru hatları ve montaj kısıtlamaları da vardır. Örneğin, bir alt dolaptaki su giriş ve çıkışının girintisi, evdeki borularla eşleşmelidir. Aydınlatmalı bir duvar dolabı, uygun bir elektrik bağlantısı da gerektirir. Fayansları delmek istemiyorsanız veya bunun için izniniz yoksa, duvar dolaplarının montajı esnek olmalıdır. Bunun için değiştirilebilir bir kapı tamponu ve birkaç delikli montaj rayı kullanılabilir.