Duşakabin: Banyoda Su Birikintisiz Sürekli Su Akışı

Duş perdeleri, su sıçrama koruması olarak amacına hizmet eder, ancak banyoda dağınık bir görünüme yol açabilir ve temizlenmesi zor olabilir. Duşakabin ile banyonuz kuru kalır ve güzel bir görünüm kazanır. Banyo yapısına bağlı olarak, kapalı bir duşakabin veya bir duş camı tercih edebilirsiniz. Zemin seviyesinde bir duşakabin yapabilir, yan camlar seçebilir, köşeli duşakabinler için döner veya sürgülü kapılı bir duş camı tercih edebilirsiniz veya küvetinize uygun bir duş camı monte edebilirsiniz.

Ne yazık ki sizin için uygun bir şey bulamadık.
Ancak belki burada size göre bir şeyler olabilir:

Aradığınızı Bulamadınız Mı?

O zaman e-bülten´e şimdi üye olun, yeniliklerimizden haberdar olun!
Üye OI

Katlanır veya Sabit Duşakabin Aç-Kapa Mekanizmaları

Duşların banyoya nasıl entegre edildiğine ve ne kadar alan kapladığına bağlı olarak farklı açılma mekanizması olan duşakabin çeşitleri mevcuttur. Zemin seviyesindeki modeller, genellikle, bir duvar desteği ile sabitlenen, güvenlik camından yapılmış sabit bir bölme ile donatılmıştır. Bu duşakabinler çok sağlamdır ve engelsiz bir çözüm olarak tekerlekli sandalyeler ve yürüme destekleri için de uygundur. Kanatlı kapılı duşakabinlerde bir adet; katlanır modellerde iki ila üç menteşe bulunur. Döner kapıyı açacak alanınız yoksa, katlanır duşakabin idealdir.

Duşakabin Malzemesi: Cam ya da Plastik

Camdan bir duşakabin zarif görünür ve banyonuza modern bir görünüm kazandırır. Kırılmaya karşı çok dayanıklı olan cam, güvenlikli bir camıdır. Cam kırılırsa dahi, daha az yaralanma riski oluşturan çok küçük parçalara ayrılır. Bazı modeller tamamen veya kısmen buzlu camdan yapılmıştır veya opak dekora sahiptir. Cam, kireç önleyici bir conta ile donatılmışsa, su aşağı doğru akar gider ve camın temizlenmesi çok daha kolay bir hal alır. Uygun fiyatlı, hafif bir çözüm arıyorsanız, plastikten yapılmış bir duşakabin de önerilir.

Banyonuz için Doğru Duşakabin Nasıl Bulunur?

Yeni duşakabininiz odanın boyutuna uygun olmalıdır. Yerden en fazla tasarruf sağlayan duşakabinler, katlanır duşakabin modelleridir - kolayca birbirlerinin içine geçebilirler. Bu özellikle küvet için duş camı olarak uygundur: Cam bölmesi siz duş almadığınız ancak küvette banyo yaptığınız zaman veya küvetin üzerine kurumak üzere çamaşır astığınızda size engel olmayacaktır. Sert yan cam duvarlar, büyük banyolar için iyi bir çözümdür, çünkü yüksek stabiliteleri sayesinde, örneğin 140 cm gibi, çok geniş boyutları da mevcuttur.

Montaj için Önemli Notlar

Yeni bir duş duvarı sipariş etmeden önce, bir metre almalı ve her şeyi doğru bir şekilde ölçmelisiniz. Bir küveti monte ederken, küvet montaj boyutu olarak adlandırılan dış kenarı ile duvar arasındaki mesafe belirleyicidir. Zemin seviyesinde bir kurulum söz konusu olduğunda, cam panelin doğrudan derz üzerine yerleştirilmesinin uygun olup olmadığını fayans boyutuna göre kontrol edin. Küçük düzensizlikleri telafi etmek istiyorsanız, panel montajı için çerçeveli modeller uygun olacaktır. Ayrıca kapı menteşesinin doğru tarafa açıldığından ve cam panel contasının iyi kapandığından emin olun.