Duş Başlıkları: Hem Kullanışlı Hem Sağlıklı

Duş başlıkları, duşlarda bulunan su hortumlarının uç kısmına takılır ve bu hortuma gelen su akımlarını nozullar aracılığıyla böler. Nozul tipine bağlı olarak suyun akım biçimi değişiklik gösterir. Duş başlıkları sayesinde serinletici su, incecik su veya su ışını gibi farklı akım çeşitleri arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Duş başlıkları, banyonuzdaki mevcut su hortumuna kolayca takılabileceği gibi dilerseniz hortum ve tutacak ile birlikte sunulan duş başlığı seti seçeneklerini de satın alabilirsiniz. Tavana ya da duşakabinin üst bölümüne sabitlenebilen duş başlığı çeşitleri ise yağmur tipi su akımını tercih edenler için ideal bir kullanım sunar.
Çok Fonksiyonlu Duş Başlığı
199,95TL

Su Dilediğiniz Şekilde Aksın!

Duş başlıklarının en önemli özelliği, farklı su püskürtme biçimlerine imkan tanımalarıdır. Bazı basit duş başlığı modelleri püskürtme şeklini ayarlamaya olanak tanımaz ve tek bir biçimde su akımı sağlar. Gelişmiş duş başlığı modellerindeyse döner bir mekanizma veya düğme yardımıyla suyun akım şekli değiştirilebilir. Bu mekanizmayı kullanarak tropik yağmur efektlerinden masaj hissi yaşatan su akım türlerine kadar pek çok farklı püskürtme şeklini tercih edebilirsiniz.
Hangi Duş Başlığı Hangi Banyoya Uygun?

Hangi Duş Başlığı Hangi Banyoya Uygun?

Banyonuza uygun bir duş başlığı takımı seçmek için dikkate almanız gereken en önemli konu banyonuzun büyüklüğüdür. Ayrıca banyonuzdaki diğer armatürlerin yapısı da ideal duş başlığı seçimi için önemli bir rol oynar. Duşakabininiz, lavabo gibi armatürlere çok yakın konumlanıyorsa lavabo dolabındaki batarya ile uyumlu bir model seçmeyi düşünebilirsiniz. Duş başlığı satın alırken ürünü yerleştirmek istediğiniz noktanın yüksekliğine de dikkat etmelisiniz. Duşakabin içerisinde kullanıcının başı ile duş başlığının monte edildiği yer arasında en az 20 cm’lik bir mesafe bulunması tavsiye edilir. Eğer duşakabininiz bu ayarlamayı yapmaya izin vermeyecek alçaklıktaysa yassı duş başlıklarını tercih edebilirsiniz.
Farklı Kullanımlara Yönelik Duş Başlıkları

Farklı Kullanımlara Yönelik Duş Başlıkları

Duş başlıkları, el duşları ve tepe duşları için üretilen modeller olmak üzere ikiye ayrılır. El duşları için sunulan ürünlerin pek çoğu hafif ve kaymaya karşı dirençli plastiklerden üretilir. Mat gümüş, parlak krom veya beyaz gibi farklı renk çeşitleri arasından dilediğiniz duş başlığı modelini seçebilirsiniz. Tepe duşlarındaysa genellikle yüksek kaliteli paslanmaz çelik kullanılır. Bu modellerde nozullarda birikecek kireçi önlemeye yardımcı olacak termoplastik kauçuk veya silikon da bulunur. Oldukça pratik ve kaliteli bir kullanım sunan paslanmaz çelik duş başlıklarında biriken kireci parmağınızla ovalayarak kolayca giderebilirsiniz.

Su Tasarruflu Duş Başlıkları ile Çevre Dostu Bir Banyo

Bazı duş başlıkları, su tasarrufu sağlayan eklentilerle sunulur. Bu eklentiler suyun akış hızını azaltır ve hava ile suyu karıştırır. Böylece suyun hacmi artar ancak su tüketimi azalır. Su tasarruflu duş başlıklarındaki su hacmini azaltan eklenti, dilediğiniz zaman kolayca çıkarılabilir. Duş başlıklarındaki bu işlevi kullanarak örneğin durulanırken suyun hızını artırabilir, saçınızı şampuanlarken su tasarrufu sağlayan eklentiyi devreye alabilirsiniz. Üstelik bu eklentiyi kullanmak için duş sırasında gözlerinizi açmanıza da gerek kalmaz. Kolayca kavranabilen düğme sayesinde başlığınızın işlevini rahatça değiştirebilirsiniz.
Su Tasarruflu Duş Başlıkları ile Çevre Dostu Bir Banyo