Kapı Askısı Modelleri - Gardırobunuzu Genişletmenin Kolay Yolu

Kapı askıları ile odanızın her yerine saçılmış giysilere olduğu kadar ağzına kadar dolmuş yatak odası gardırobuna da çözüm bulabilirsiniz. Kapı askısı modelleri duvarları ya da kapıları delmenizi gerektirmeden kolayca ve anında takılarak düzenli bir oda oluşturur. Kapı askılığı asılan eşyaların kapı açıldığı zaman gözden kaybolmasını sağladığı için eviniz her zaman daha temiz ve toplu görünür. Kapı askılığı hakkında en beğenilen avantajlardan bir tanesi de portmanto, uşak veya şifonyer gibi depolama çözümleri gibi alana ihtiyaç duymayan bir yapısı olması ve yerden tasarruf etmenizi sağlamasıdır.
4 Adet Kapı Askısı, Beyaz
179,00TL
4 Adet Kapı Askısı, Mavi ve Beyaz
179,00TL

Kapı Askılığı Nasıl Kullanılır?

Kapı askısı modelleri kapının dış kısmına asılarak hacimli ceketler ve montları asmak için elverişli bir hale gelir. Gardırop için yer olmayan dar koridorlara döner kollu kapı askılığı ile çözüm yaratabilirsiniz. Bu model kapı askısı aynı zamanda yatak odasında kullanılan elbise askılarına da iyi bir alternatif olur. Banyolarda havlu ve bornozları sabit düğmeli şeritlere veya kapı askısı modellerine asabilirsiniz. Özellikle de fayansları delmeyi gerektirmediğinden kapı askısı banyo için çok kullanışlıdır. Kışın şapka ve atkı gibi aksesuarlarınızı asabileceğiniz iç kapı kancalarını mutfaklarda dolap kapılarına yerleştirerek kurulama havlularınızı da asabilirsiniz.
Uygun Kapı Askısı Modellerini Seçmek

Uygun Kapı Askısı Modellerini Seçmek

Kapı askısı seçiminde hangi taraftan takmak istediğinizden önce askı modelinin kapınızın kalınlığına uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Kapınız darsa kapı askılığı her hareket ettiğinde sallanır ve hatta düşebilir. Kapınız geniş ise kancalar kapının kapanmasını engelleyebilir. İşte bu nedenle kapı askısı satın almadan önce bir cetvel ya da mezura yardımı ile oluk derinliğini ve toplam kalınlığı ölçmeniz tavsiye edilir. Bu kapı dışına takılan modeller için de geçerlidir. İç kapı askılarında belirleyici boyut öncelikli olarak oluk derinliğidir.
Yaşam Tarzınızı Tamamlayan Farklı Kapı Askısı Modelleri

Yaşam Tarzınızı Tamamlayan Farklı Kapı Askısı Modelleri

Kapı askısı modelleri arasında basit plastiklerden zarif krom kaplı paslanmaz çeliklere kadar pek çok farklı tasarım bulabilirsiniz. Çocuk odaları içinse kısa kulplar, uzun kapı askıları, geyik boynuzu şeklinde kancaların yanı sıra komik figürler de mevcuttur. Her odaya ve her dekorasyon stiline kolayca uyum sağlayacak siyah ve beyaz gibi nötr renklerde kapı askılığı modelleri idealdir. Modern ambiyanslar içinse havalı ve saf görünümüyle paslanmaz çeliği tercih edebilirsiniz. Doğal ve rustik bir tarzı benimsiyorsanız ahşap modellerden yana seçiminizi yapabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Daha güvenli bir kullanım için kapı askılarının temas yüzeylerinde silikon tamponlar kullanılmış olduğundan emin olmalısınız. Bu silikon tamponlar kapıdaki kancaların ses yapmasını engellediği gibi yüzeyi de korur. Özellikle de cam gibi hassas materyallerden yapılmış kapılar için bu önemli bir detaydır. Kapı askılığı kullanırken çevredeki eşya ve cisimlerin yakınlıklarına da dikkat etmeniz gerekir. Aksine takdirde ceketinizi asarken şifonyerin üstünde vazoyu istemeden devirebilirsiniz. Döner askılar için de öne doğru yeterince hareket alanı olduğuna emin olmalısınız.
Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar