Plastik Mutfak Gereçleri: Hafif ve Kırılmaz

Porselen takımlar ve cam bardaklar, ev için önemli mutfak gereçleridir. Fakat bazı durumlarda bu mutfak gereçlerini taşımak zor ve riskli olabilir. Kamp, bahçe partisi gibi durumlarda veya küçük çocuklar için plastik mutfak gereçleri daha iyi bir seçimdir. Plastikten yapılmış tabaklar ve bardaklar, hem hafiftir hem de kırılmaya karşı daha dayanıklıdır. Üretildiği malzemeye bağlı olarak, plastik mutfak gereçlerinin tek kullanımlık veya yeniden kullanılabilen çeşitleri bulunur. Bu sayede siz de, Tchibo’dan kendinize en uygun bir mutfak seti seçebilirsiniz.
-7 %
Salata Kasesi
129,95TL
119,95TL
Katlanabilir Yemek Kutusu
169,95TL
Taşınabilir Servis Takımı
169,95TL
-7 %
Kase Seti
129,95TL
119,95TL

Çocuklar ve Yolculuklar İçin İdeal Plastik Mutfak Gereçleri

Bebekler ve küçük çocuklar, mutfak gereçleri konusunda pek de hassas olmayabilir. İlgilerini çeken gereçlerle oynarken yanlışlıkla kırmaları mümkündür. Bu sebeple plastik bardak ve tabaklar, doğru bir tercihtir çünkü bu materyaldeki ürünler kolay kolay kırılmazlar. Bu durum, bebeğin güvenliğini de sağlamış olur. Yolculuklarda ise plastik mutfak gereçleri, iyi bir seçimdir. Bu ürünler, arabanızda hem daha az yer kaplar hem de engebeli yollarda sarsıntılara karşı dayanıklılık gösterir. Yolculuk için pratik bir çözüm arıyorsanız, plastik mutfak setini tercih edebilirsiniz. Bu set; dört adet tabak, bardak ve plastik çatal-bıçaktan oluşur; taşıması ve kullanımı kolaydır.
Partiler İçin Tek Kullanımlık Plastik Mutfak Gereçleri

Partiler İçin Tek Kullanımlık Plastik Mutfak Gereçleri

Melamin veya polipropilenden yapılmış plastik mutfak gereçleri yeniden kullanılabilir özelliğe sahiptir. Bu kaliteli ürünler, her ortama uygun olsalar da parti ve benzeri kalabalık ortamlar için daha kolay bir çözüm mevcut: Tek kullanımlık plastik mutfak gereçleri. Parti için kağıt tabakların aksine bu plastik mutfak gereçlerini tercih edebilirsiniz. Bu ürünler, şekil değiştirmeye ve ısıya karşı daha dayanıklıdır. Ayrıca fiyatları da yeniden kullanılabilir plastik ürünlere göre daha düşüktür. Bir diğer avantajı ise temizlik derdi yoktur. Tek kullanımlık tabak ve çatal-bıçak takımları kullanımdan sonra kolayca atılabilir.
Plastik Mutfak Gereçleri Hangi Plastik Maddelerden Üretiliyor?

Plastik Mutfak Gereçleri Hangi Plastik Maddelerden Üretiliyor?

Plastik mutfak gereçleri, farklı plastik maddelerden üretilir. Bu maddelerden biri melamindir. Formaldehit ile birleşerek sert yapısını alan melamin, kırılmaya karşı oldukça dayanıklı bir plastiktir. Bu plastik, 70 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda cildi tahriş edebilir. Dolayısıyla plastik mutfak gereçleri doğru kullandığı sürece tehlikeli değildir. Üretimde kullanılan başka bir madde ise polipropilendir. Melaminin aksine bu madde, daha fazla ısıyı kaldırabilir. Dışarıdan bakıldığında melamini, porselenden ayırt etmek güçtür ama polipropilen ayırt edilebilir.

Çok Amaçlı Plastik Mutfak Gereçleri Tchibo’da!

Plastik mutfak gereçleri, pek çok tasarıma sahiptir; desenli veya düz renklerde olabilirler. Çocuğunuzun doğum günü partisinde, hayvan figürlü veya çizgi roman kahramanlarının olduğu neşeli motiflere sahip ürünleri tercih edebilirsiniz. Yetişkinler için düzenlenen bahçe partilerinde ise çiçek motifli veya daha sade tarzdaki mutfak gereçlerini öneriyoruz. Günlük kullanım için klasik, düz renklerde plastik mutfak gereçleri iyi bir seçim olabilir. Çok amaçlı plastik mutfak gereçlerine Tchibo online mağazalarından ulaşabilirsiniz.
Çok Amaçlı Plastik Mutfak Gereçleri Tchibo’da!