Masa Başındaki Uzun Sohbetler için Yemek Odası Mobilyaları

Yemek odası, tüm ailenin bir araya geldiği ve muhabbet ettiği yerdir. Bu sebeple yemek odanızın güzel durmasını istemeniz hakkınızdır. Ayrıca misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz bir yemek alanı da önemlidir. Bu nedenle yemek odası mobilyalarının pratik olması önemlidir; sonuçta yemek servisi yaparken her şeyi sürekli hareket ettirmek istemezsiniz. Yemek odanızda daha rahat hareket imkanı oluşturmak için konsol, vitrin ve şifonyer modelleri kullanarak tabak, bardak ve hatta tuzluk, peçete, mum gibi aksesuarlarınızı kullanılmadıkları anlarda saklayabilirsiniz. Böylece uzun sohbetlere daha çok yer açabilirsiniz

Ne yazık ki sizin için uygun bir şey bulamadık.
Ancak belki burada size göre bir şeyler olabilir:

Aradığınızı Bulamadınız Mı?

O zaman e-bülten´e şimdi üye olun, yeniliklerimizden haberdar olun!
Üye OI

Yemek Masaları ve Yemek Sandalyeleri Odanın Kalbidir

Masa ve sandalyeleri yemek odası takımı olarak bir arada satın alabileceğiniz gibi, ayrı ayrı olarak da seçerek kendi takımınızı oluşturabilirsiniz. Örneğin, yemek masanız için sadece yeni yemek sandalyelerine ihtiyacınız varsa, Tchibo`nun yemek masası sandalyelerini inceleyebilirsiniz. Ya da odanızda kullanılabilir boş köşeler mevcut ise yemek masanız için bir oturma grubu veya bench de tercih edebilirsiniz. Konu yemek odası masası olduğunda genellikle kare ya da oval modeller, daha fazla alan sunduğu için daha çok tercih edilirler. Örneğin 80 x 120 cm ölçülerinde bir yemek masası, dört kişi için oldukça idealdir. Ayrıca sık sık misafir ağırlıyorsanız; yuvarlak masaların iletişimsel etkisinden faydalanmanız da oldukça mümkündür. Aynı zamanda yuvarlak yemek masası modelleri çocuklar için de daha güvenlidir.

Yemekler ve Servisler için Saklama Alanı

Yemek odası takımına karar verdiyseniz, takımı tamamlayacak mobilyaları seçmeye başlayabilirsiniz. Bunun için mobilyalarınızın aynı tarzda olduklarından emin olmanız önemli, aksi takdirde yemek odanız uyumsuz görünecektir. Canlı tasarımlarıyla doğal ahşap mobilyalar, rustik tarzı bir yemek odası için oldukça uygundur. Eğer yemek odası mutfağa entegre edilmişse, yemek odası koltukları ve diğer mobilya seçimlerinizi mutfağa göre uyarlamak, en iyi tercih olacaktır.

Yemek Odası Mobilyalarınız için Aydınlatma ve Dekorasyon

Yemek odası takımında mobilyalar oldukça işlevseldir; ancak diğer odalarda geçerli olan durum, burada da geçerlidir: Odalara son halini veren iyi düşünülmüş bir dekorasyondur. Aydınlatma ürünleri dekorasyonda çok önemli bir rol oynar. Örneğin, yemek masası üzerine olması gerektiğinden fazla aydınlık veren bir avize seçimi, yemeklerden aldığınız keyfi çabucak bozabilir. Bu sebeple kısılabilir spotlar veya sarkıtlar, zarif bir aydınlatma tasarımı için iyi bir tercihtir. Fakat ayağa kalkarken veya otururken kimsenin başını sarkıt aydınlatmalara çarpmamasını sağlamak için lambaları masadan 60 cm veya daha yükseğe yerleştirmek gerekir. Ayrıca güzel masa örtüleri, vazolar ve diğer dekorasyon ürünleri ile desteklediğiniz yemek odası dekorasyonunuz, kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlar.

Uzun Sohbetlerin Konforunu Artırmak için İpuçları

Yemek odası mobilya takımınız istediğiniz kadar güzel olabilir; ancak mobilyalarınızda rahat etmediğiniz sürece sevinciniz kısa sürecektir. Özellikle yemek masanızda uzun süre oturuyorsanız, sırtlığı ve dolgusu iyi olan sandalyeler, sizi daha rahat ettirecektir. Bunun için koltuk minderleri ile donatabileceğiniz çıplak ahşap sandalyeler ve benchleri tercih edebilirsiniz. Eğer yeterli alanınız varsa; yemek odasında bulunan bir kanepe de konforunuzu artırabilir. Böylelikle burada, doyurucu bir yemekten sonra iyi bir kitabın ya da tatlıyla birlikte kahve ve kekin tadını çıkarabilirsiniz.