Schließen

Tere

14,95TL
  • Stokta
Kargoya veriliş tarihi
1-2 iş günü
  • Teslimat: Kargo ile

Tere

Sipariş Numarası 490988

Dikim:

Elinizdeki kapağı saksının altına yerleştiriniz. Toprağın az bir kısmını (örtü toprağı) ayırınız; gerisini saksıya doldurup alt tabağa su gelene kadar sulayınız. Tohumları mümkün olduğunca dağınık olarak serpiniz ve ayırdığınız toprakla örtünüz.
Dikkat!
Tohumları derine dikmeyin (örtü toprağı 1/2 santimden fazla olmamalıdır).

Çimlendirme:

Saksıyı yarı gölge bir yerde bırakınız. Çevre ısısı 15-25 derece olmalıdır. Soğuk ortam çimlendirmeyi yavaşlatır. Bu dönemde sulamayı her gün spreyle (özenle) yapınız, toprak yüzeyin kurumamasına dikkat ediniz.
Dikkat!
Sularken tohumları yerinden oynatmayınız.
Toprağı nemli tutunuz, aşırı sulama tohumları çürütebilir.
Uygun bakımla, bitki 7 ile 15 gün arasında çimlenecektir.

Büyütme / Besleme / Hasat:

Çimlenmiş saksıyı ışıklı / güneşli (aydınlık) bir yere alınız (yazın balkon, bahçe).
Aşırı güneş bitkiye zarar verebilir (büyümeyi önler, kurutur). Sulamayı alt tabağa su gelene kadar yapabilirsiniz (tabakta su kalması, kökleri çürütebilir). Bitki, gelişmesi için beslenmelidir. Piyasada mevcut birçok uygun sıvı gübre vardır. Ayda bir uygulama yeterlidir.
Hasadı, yolmadan keserek yapınız ve sürekli verim için gelişmekte olan yaprakların üçte birini saksıda bırakınız.

Ürün numarası:

490988

Gönderim adresi:

  • Teslimat adresi
  • Farklı gönderim adresi

İade:

Ürününüzü, tekrar satılabilir özelliğini yitirmemiş olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren toplam 90 gün içerisinde faturanız ile iade edebilir veya değiştirebilirsiniz. Alt iç giyim, alt iç çamaşırı ile birlikte takım olarak satılan ürünler, kişisel kullanıma özel ürünler, mayo – bikini (koruma bandı yok ise) ile kahve ürünleri değişim ve iade sürecinin dışındadır. Ayrıca sadece web sitemizde satılan ürünler, mobilya ürünleri, tüketici tarafından ambalajının açılmış olması halinde, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler ile kitaplar mağazada iade ve değişim sürecinin dışında yer almaktadır. Mobilya iade/değişim talepleriniz için Tchibo Müsteri Hizmetleri'ni 444 28 26 numaralı hattan arayarak nakliye kaydı oluşturabilirsiniz. Mobilya sevkiyat ve iadeleri Horoz Lojistik ile yapılmaktadır.