Grand Classé 3: Tansan Ajadi

TANZANYA’DAN
GELEN GELENEKSEL KAHVE KEYFİ

Tanzanya’nın kuzeydoğusunda görkemli Kilimanjaro dağları uzanır. 1987 yılında UNESCO, yağmur ormanlarıyla ve kırmızımsı volkanik topraklarla çevrili bu bölgeyi koruma altına almıştır. Kilimanjaro bölgesinde konumlanmış olan ekim alanı, Grand Classé kahvemizde kullandığımız mükemmel Arabica çekirdeklerinin yetiştirilmesi için ideal koşullara sahiptir.

Tanzanya’yı benzersiz kılan çeşitli gelenekleridir. Bu eşsiz iklimde senelerdir yaşatılan ve kullanılan Chagga dilinde ‘Tansan Ajadi’ ifadesi ‘Geleneksel Tanzanya’ anlamına gelmektedir. Geleneksellik aynı zamanda buradaki kahve üretiminin temelini oluşturur. Doğayla uyumu her zaman koruyarak, kahve çekirdekleri tek tek elle toplanır, ıslak işleme yöntemiyle işlenir ve Tanzanya güneşi altında kurutulur.

SERTİFİKALI SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM

Size en iyi kalitede ve mükemmel lezzete sahip Cafissimo kapsül kahvelerimizi sunabilmek için her zaman %100 sürdürülebilir tarım kaynaklarından gelen kahve çekirdeklerini kullanırız. Tansan Ajadi’de kullandığımız kahve çekirdeklerinin üretimini yapan Kilimanjaro Plantation çiftliği UTZ sertifikasına sahiptir. UTZ sertifikalı çiftlikler, ürünlerini daha kaliteli hale getirmenin yanında, toplum ve çevre için sorumluluk alırlar.

KİLİMANJARO’NUN GÜNEY YAMAÇLARINDAN KARAKTERİSTİK
BİR ESPRESSO

Kilimanjaro Dağları’nın eteğinde konumlanan ve eşsiz bir iklime sahip Kilimanjaro Plantation çiftliği, deniz seviyesinden 1.050 -1.400 metre yüksekliktedir. Killi ve volkanik yapısı sayesinde toprak oldukça minerallidir. Bu da en kaliteli Arabica çekirdeklerinin yetişmesine olanak sağlar. Nesilden nesile aktartılan geleneksel kahve yetiştiriciliği ve toplama yöntemleri de eklenince, bu yörede yetişen kahve çekirdeklerinden mükemmel bir Grand Classé ortaya çıkar. Özenle kavrulan bu özel espresso hafif kakao dokunuşlu, tatlımsı ve meyveli bir aromaya sahiptir.

detaylı bilgi için

Ursprung:

Kilimanjaro ekim alanı zengin bitki örtüsüne sahip Tanzanya’da, görkemli Kilimanjaro dağlarının eteklerinde konumlanmıştır.

Farm:

Kilimanjaro Plantation Ltd.

Geschmack:

Hafif kakao dokunuşlu, tatlımsı ve meyve aromalı mükemmel bir espresso

Kaffeesorte:

Doğa ile uyum içinde geliştirilen yöntemler sayesinde Tanzanya’nın en özel Arabica kahve çekirdekleri bu çiftlikte yetişir.

Zertifizierung:

Tüm diğer Cafissimo Grand Classé kapsül kahvelerimiz gibi, bu kahvemiz de %100 sürdürülebilir kaynaklardan elde edilmektedir. Tansan Ajadi’de UTZ sertifikalı Kilimanjaro ekim alanında yetiştirilen %100 Arabica kahve çekirdekleri kullanılmıştır.

CAFISSIMO – ÇEŞİTLİLİK VE MÜKEMMELLİK

Cafissimo kapsüllerimizle en iyi kahve kalitesinin tadına varacaksınız. Uzmanlarımız, aromasını muhafaza eden ambalajlı kapsüllerimiz için sadece en iyi Arabica kahvelerinden seçim yapıyor. %100 doğal tarımdan edinilen 12 farklı espresso, caffè crema ve filtre kahve çeşidi, her zevke hitap ediyor. Yumuşak, hafif ya da yoğun aromalı klasik kapsül kahve çeşitlerimize ek olarak artık 4 farklı ülkeden gelen kahve çeşitlerimizin de keyfini çıkarabilirsiniz; Brezilya, Etiyopya, Kolombiya ve Hindistan.

nach links nach rechts
Ipanema Amarelo 10 kapsül 10,95 TL